JAK ČISTIT KOSMETICKÉ ŠTĚTCE

13. března 2013 v 20:17
tento článek je delší pardon

JAK ČISTIT ŠTĚTCE?
Čistit je můžete dvatisíce a pěti způsoby. Jaký si vyberete je jen na vás, já vám dám tip na pár z nich a vy můžete další přihodit do komentářů.
1. Speciálním čistidlem na štětce. Já takhle čistím štětce každý (druhý) den. Použité štětce přestříkám, nechám 30 vteřin působit a pak otřu do papírové utěrky/kapesníku/ubrousku. Standardní a jednoduchý postup, který štětec rychle zbaví těch hlavních prasárniček.
Pořídila jsem si na to čistidlo na štětce VA Vizart, které je po použití krásně provoní citrony. Čistící roztoky nejsou úplně nejlevnější záležitost, sehnat byste je měli kromě internetu třeba v Sephoře.
2. Jemným dětským šamponem. Šampon kápněte do dlaně, namočte do něho štětec a jezděte s ním dopředu dozadu, tam a zpátky. Pak ho pod vodou řádně propláchněte a nechte oschnout.
3. Odličovadlem na obličej. Na kus ubrousku vymáčkněte odličovač, do něho strčte štětec a kružte a točte a čistěte. Jednoduchý jako facka.
4. Jarem a olivovým olejem. O tomto způsobu jsem se kdesi kdysi dočetla, vyzkoušela ho a oblíbila si ho ze všech nejvíc. Jar a olivový olej je doma po ruce vždy, ne že ne, proto jednou za týden uspořádám pro štětce velkou lázeň. Jestli ji chcete vyzkoušet, seberte doma přípravek na mytí nádobí a olivový olej. Jar vyčistí štětce od všech nečistot a bakterií. Dostane z chlupů i voděodolný make-up, extra pigmentované stíny, úplně všechno. Jar ale taky štětiny vysuší, proto nastupuje do akce olivový olej, který tomu zabrání a opět je zjemní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama